Blog
marita
marita
0 obserwujących 71 notek 34835 odsłon
marita, 15 lipca 2017 r.

Czemu za Odrą nie ma polskich supermarketów, a niemieckich jest w Polsce pełno?

399 19 0 A A A

PIS dzielnie próbuje odwrócić negatywne skutki transformacji mimo zaciekłego oporu opozycji. Zwykli ludzie, którym na Polsce zależy, zamiast ograniczać się do kibicowania tym staraniom powinni  zrobić to samo we własnym skromnym zakresie. 

Najpierw należałoby zapytać  samorządowców - czemu za Odrą nie ma polskich supermarketów, a w Polsce niemieckich jest pełno? 

I czemu w Niemczech prasa jest niemal wyłącznie niemiecka, a w Polsce do niemieckich koncernów medialnych należy na prowincji około 90% czasopism? 

Skoro władze centralne i samorządowe oddały rynek w Polsce Niemcom, to czemu nie próbujemy tego odwrócić?

To znaczy niektórzy coś tam próbują we własnym zakresie... Po wyborach w 2015 r. widząc nagonkę niemieckich mediów  na Polskę zmieniłam swoje zwyczaje i  codzienne zakupy zaczęłam robić  w polskim sklepie koło miejsca pracy zamiast  w niemieckim supermarkecie, który mam 300 m od domu . Efekt? Kilkanaście tysięcy zł zamiast do kasy niemieckiej trafiło do polskiej. Gdyby inni poszli w moje ślady to niemieckie supermarkety same by stąd poszły. To naprawdę nie wymaga wielkiego heroizmu, wysiłku czy  wyrzeczeń, a jaka pod koniec czeka nagroda  - fantastyczna świadomość, że niemałe  w skali całego roku pieniądze znalazły się w polskiej , a nie niemieckiej firmie. 

PIS walczy, walczmy i my. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "A dlaczego uwalili? Przecież wszystko idzie wg programu." Bo mam wrażenie , że PIS po tej...
  • Najwybitniejszy polski polityk J.Piłsudski też w Warszawie nie wytrzymał- uciekł do...
  • To nie do końca tak. Dla mnie problemem jest Warszawa. Miasto, które odstaje od reszty kraju i...

Tagi

Tematy w dziale Gospodarka